İzolasyonda ENGİN tecrübe

ENGİN İZOLASYON – ŞİRKET PROFİLİ

1986 yılında kurulan ENGİN İzolasyon; su, ısı, ses, yangın ve çevresel sızdırmazlık yalıtım uygulamaları ile satış-pazarlama ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İstanbul ve Kazakistan’da kurulu ofisleri ile Türkiye’nin yanısıra Orta Asya’da  kurulu Türki Cumhuriyetler’de de aktif rol oynamaktadır.

Teras - Çatı kaplama uygulamaları, temel perde uygulamaları, ıslak hacim izolasyonları ve çevresel projelerin (Çöp atık arıtma tesisleri, suni göletler, tüneller, tarım alanları ve hidrolik inşaatlar) yanısıra; FPO - PVC – TPO – ECB – HDPE – LLDPE – VFPE  su yalıtım ve geosentetik membranlar, geotekstil örtüler ile yapı kimyasallarının satış ve pazarlama faaliyetleri de aynı çatı altında yürütülmektedir.

Vizyonumuz;

İzolasyon alanındaki en yeni teknolojilerin takipçisi ve ilk uygulayıcılarından olmak, sürekli gelişim politikası ile yalıtım sistemleri ve uygulamaları konusunda Türkiye ve uluslararası pazarda lider konuma gelmektir.

Misyonumuz;

 Pazar ihtiyaçlarına göre en yeni teknolojiye sahip ürünlerin takip edilmesi, ürün gamının ve hizmetlerin sürekli geliştirilmesi,

  Yapılan her işte “Çevre ve İnsan” bilincine göre hareket edilmesi,
  Kaliteden taviz verilmemesi,
 “Doğru Teşhis, Doğru Ürün ve Doğru Uygulama” ilkesine göre müşteri beklentilerini sürekli aşmak,
 Ekonomik ve sosyal anlamda ülke ekonomisine maksimum katma değer sağlamaktır.

Değerlerimiz;
Dürüstlük, güvenilirlik, kalite, yenilik, insana ve çevreye saygı. 

Ürünler

ENGİN İZOLASYON, distribütörü olduğu ürünleri projelerde uygulamanın yanısıra; PVC - TPO su yalıtım ve geosentetik membranlar, geotekstil örtüler, polimer bitümlü örtüler, çatı kaplama malzemeleri, ısı yalıtım malzemeleri ile yapı kimyasallarının satış ve pazarlama faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir.  Temel olarak ürün portföyü:

 Su Yalıtımı / Drenaj için;       :
Geosentetikler
§  GSE geomembranları (HDPE-VFPE-PP)
§  MULTİPLAN(Multiproven FPO-TPO-PVC)
§  FLAG Çatı ve Su Yalıtımı PVC-TPO Membranları
§  ETSONG Geogridleri
§  HASSAN – HASGEO geotekstili
§  NEŞE PLASTİK
§  BTM POLYPLAN
§  SİMPLAN
Geokompozitler
§  AFITEX geokompozitleri
§  İZOMAS
Yapı Kimyasalları
§  KÖSTER
§  KALE YAPI KİMYASALLARI
§  PAREX
§  BOSTİK
§  FİXA
§  REMMERS
§  İSOMAT
§  EMÜLZER
Yapı kimyasalları
§  ARDEX
Polimer Bitümlü Membranlar ve Çatı Kaplama Malzemeleri
§  ONDULINE AVRASYA
§  SOPREMA YALITIM
§  STOPER
§  BTM
§ İZOMAKS YALITIM
  
Ses Yalıtımı                           :
MARDAV (Dow Chemical) – İZOCAM
Isı Yalıtımı                             :
MARDAV (Dow Chemical) – İZOCAM - ROCKWOLL
Çatı - Pencere Sistemleri         :
VELUX Çatı Pencere Sistemleri
Dekorasyon Ürünleri             :
MARDAV Dekorasyon Ürünleri

Yalıtım sektörüne paralel olarak gelişen dış ve iç cephe boya uygulamalarında Batı Boya ve profesyonel yalıtım şalümoları ve ekipmanlarında da NARCISI firması ile çalışan ENGİN İZOLASYON, her geçen gün Türkiye piyasasındaki ürün portföyünü geliştirmek amacındadır.

Uygulamalarımız

Uygulama alanındaki bilgi birikimi ve tecrübesini detaya ve kaliteye verdiği önemle birleştiren ENGİN İZOLASYON, alt müteahhitlik işlerinin yanısıra Anahtar Teslim projeleri de başarıyla gerçekleştirmektedir.

Genel Uygulama alanları: Teras - Çatı kaplama uygulamaları, Temel perde uygulamaları, Islak hacim izolasyonları, Çevresel Projeler (Çöp atık arıtma tesisleri, suni göletler, tüneller, tarım alanları ve hidrolik inşaatlar, endüstriyel uygulamalar, kanalizasyon uygulamaları ve kanallar)

İzolasyon sektöründe uygulama hizmeti ile varolmuş “uygulama kökenli” bir firma olması sebebi ile  -özellikle teknik sahada - ciddi bir uygulama tecrübesi ve bilgi birikimine sahiptir.  Bu da; verilecek hizmetin ilk ve tek seferde doğru olarak yapılmasını, kaliteden taviz vermemeyi, detaylı çalışmanın yapılabilmesini, geriye dönük teknik servis ve danışmanlık hizmeti verilmesini, müşteriye özel teknik çözüm önerilerinin sunulmasını ve proje aşamasında hiçbir detayın gözden kaçırılmamasını sağlamaktadır.  ENGİN İzolasyon, 29 yılda toplam 30.000.000 m2.lik izolasyon imalatı gerçekleştirmiştir.

Kalite 

Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeğinden yola çıkan firmamızın “kaliteden taviz vermemek” prensibi, ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur.

İzolasyon imalat türüne ve proje isteklerine uygun olarak, “doğru teşhis, doğru ürün ve doğru uygulama” ile her aşamada kalite ihtiyaçları belirlenir ve gerek ürünlerin gerekse uygulamaların TSE ve uluslararası standartlara (ISO, EN, ASTM) uygun olması sağlanır.  Ürün ve uygulama gereklerine göre her aşamada gerçekleştirilen kalite kontrol testleri ile işin doğruluğu ve performansının ölçülmesi sağlanır.

Kalite Politikamız;

“Verdiğimiz her hizmeti ilk ve tek seferde doğru olarak, zamanında, maliyet-etkin fiyat anlayışı ve kalite gereklerine uygun olarak teslim etmek; ilkeli, dürüst ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile müşteri beklentilerini sürekli aşmaktır.”